top of page
ellaone.jpg

Příběh o EllaOne, Hnutí pro život 
a houkadlech

Status ze 7. dubna 2022:

Psal nám Čech, bojující v řadách ukrajinské armády tuto zprávu. Nebudu tady vypisovat, jak se v nás vařej chcanky. K věci.

Objednal jsem okamžitě 30 tbl za cca 15.000 Kč. Dají se užít až pět dní po znásilnění. Budeme je mít zítra dopoledne a už teď ladíme kdy a kde je předáme.

Je to k posrání, ale tyhle léky budou na osvobozených územích potřeba i dál.

Proto vás prosíme o další peníze speciálně na tohle. Náš transparentní účet: 2002142415/2010

Starosta Kyjeva už požádal mezinárodní organizace právě o tyto léky a už jsou na cestě. Vzhledem k rozsahu těch zvěrstev ovšem čím více kanály se to dostane přímo do čerstvě osvobozených obcí, tím lépe.

ellaone_msg.jpg

Na to nám vzkázalo Hnutí pro život, že máme raději nakoupit houkadla

„Takhle vypadá funkční pomoc? ‘Pilulky po’ pro znásilněné Ukrajinky? Opravdu by nás zajímalo, jak to zabrání dalším znásilněním. Skutečným lékem pro kteroukoliv ženu, která zažila znásilnění, není nějaká tableta, ale kvalitní psychologická pomoc. A především prevence, aby ke znásilnění vůbec nedocházelo. Proč Češi nepřispějí místo toho na nákup houkadel, pepřáků nebo elektrických paralyzérů? Postinor apod. žádnou ženu před znásilněním a zejména souvisejícími traumaty neochrání.“

Díky vám jsme vybrali na "pomoc po" přes dva milióny korun téměř přes noc. Nakoupili jsme za ně EllaOne a jeden milión Kč poslali na Ukrajinu na psychologickou pomoc.

bottom of page